-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

greke

Dhunuan 26-vjeçaren greke, arrestohet i mituri shqiptar dhe 3 shokët

Autoritet greke kanë arrestuar 4 persona të mitur mes tyre edhe një shqiptar pasi janë dhunuar një 26-vjeçare greke për shkak të origjinës dhe...

Mediat greke: PE miraton amendamentin e Athinës për lirimin e Fredi Belerit

Mediat greke shkruajnë se Parlamenti Europian ka miratuar një rezolutë që përmban një amendament për lirimin e Fredi Belerit. Amendamenti për “lirimin e menjëhershëm të kryebashkiakut të...

Arrestimi i Fredi Belerit, ministri i Jashtëm grek takim me Olta Xhaçkën

Ministri i Jashtëm grek Vassilis Kaskarelis do të zhvillojë një takim me homologen e tij shqiptare Olta Xhaçka, në Samitin për Ministrat e Jashtëm...

“Nga Vlora, pranë njerëzve që po bëjnë historinë e botës”/ Mediat greke “jehonë” shqiptares së CHAT GPT

Pas La Repubblica, edhe mediat greke kanë shkruar për shqiptaren më të njohur të momentit, Mira Murati. OpenAI, i cili krijoi ChatGPT, ka tronditur ujërat në...

‘Katargate’/ Lirohet nga burgu pas 4 muajsh eurodeputetja greke Eva Kaili

Pas më shumë se katër muaj në burg, është liruar edhe ish-zëvendëspresidentja e Parlamentit Evropian Eva Kaili. Sipas asaj që mësohet, drejtësia belge ka...

Shkatërrohet banda kriminale në Greqi, mes 7 të arrestuarve edhe 1 shqiptar

Autoritet greke kanë shkatërruar një bandë kriminale e cila merrej me tregtimin e drogës dhe armëve. Nga operacionet e kryera u arrestuan 7 persona mes...

“Mjat më!”, i riu shqiptar vdes në burgun grek, mister shkaqet

Një 35-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në rrethana që nuk dihen ende në burgun e Korfuzit në Greqi. Lajmi bëhet i ditur nga gazetari Shpëtim...

Dhunë barbare e kërcënime raciste/ 4 policë grekë para gjykatës për rrahjen e të burgosurit shqiptar!

Katër policë greke priten të dalin para gjykatës së Pireut në Greqi, pasi kanë rrahur barbarisht dhe kanë kërcënuar, një të burgosur shqiptar në...

Grekët vazhdojnë protestat, Qeveria premton hetim të plotë për aksidentin hekurudhor

Grekët kanë dalë në rrugë për javën e dytë rresht për të protestuar pas vdekjes së 57 personave në një prej katastrofave më të...

U furnizuan me marijuanë në Shqipëri, kapen në flagrancë 2 greket në kufi

Policia kufitare greke ka bërë të mundur kapjen e 2 shtetase greke pasi u kapen në flagrancë me dy çanta dhe dy valixhe me...

Latest news

/5pyetjet.al