-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

greke

Eva Murati lë pa fjalë grekët: Vlen sa një gol i Mesit!

Media greke “Parapolitika.gr” i ka thurur elozhe prezantueses sportive Eva Murati. Ata e kanë hapur artikullin me këto fjalë: “Prezantuesja që vlen sa një gol...

Raportime për të shtëna nga ushtarët turq kundër grekëve qipriotë!

Ushtria turke dyshohet se qëlloi një grek qipriot në zonën e Potamia pranë Nikosias, duke e plagosur në këmbë. Sipas informacioneve të para, një...

ANALIZA: A do të çojë skandali i përgjimeve në rrëzimin e qeverisë greke?

A do të çojë skandali i përgjimeve në ndryshimin e qeverisë në Athinë? Opozita shpreson, por qeveria e ka mbijetuar deri tani. Greqia gjendet...

Kontaktet me “kumbarët” dhe “kontratat e vdekjes”/ Policia greke në sitë 25 vrasje të viteve të fundit, mes tyre dhjetëra shqiptarë!

Me taktika të reja që përfshijnë kërkime të vazhdueshme në klubet e natës, të paktën 15-20 “diskutime miqësore” me kriminelët grekë për vrasjet me...

Klodian Lekocaj mesazh nga burgu: Unë kreu i mafias? S’kam lekë as për 1 paketë!

Emri i Klodian Lekocaj, i konsideruar si kreu i një grupi vrasësish me pagesë, ka qenë ditëve të fundit shumë i lakuar, pasi dyshohet...

Media greke ‘vrer’ për Presidentin Begaj: Provokim, kërkoi që të ulet flamuri grek gjatë…

“Një provokim ekstrem nga presidenti shqiptar, Bajram Begai në prag të vizitës së kryeministrit grek në rajonet minoritare të Vorio Epirit, ka ndodhur gjatë...

(VIDEO) Mediat greke për ekzekutimin e dy shqiptarëve në Athinë: Urdhri mund të ketë ardhur nga burgu!

Mediat greke kanë shkruar sërish në lidhje me ekzekutimin e dy shqiptarëve në një lokal në Nea Smyrni. Sipas asaj që shkruajnë mediat greke...

“QatarGate”/ Dalin pamjet e 2014-s kur eurodeputetja greke “kafshoi mollën e korrupsionit”!

Prestigjiozja gjermane, BILD, i ka kushtuar një artikull eurodeputetes greke, Eva Kaili, e cila u përfshi në një skandal korrupsioni me Katarin dhe u...

Mediat greke pasqyrojnë protestën e 12 nëntorit: Dhjetëra mijëra protestues u mblodhën kundër korrupsionit dhe varfërisë në vend!

Protesta e një dite më parë e thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, është pasqyruar edhe në mediat greke. https://5pyetjet.al/2022/11/13/asnje-shenje-nga-protesta-e-mbremshme-rama-pastron-kryeministrine-heq-dyert-e-blinduara-dhe-pastron-muret-brenda-nates/ Zougla.gr shkruan se mbështetësit e opozitës shqiptare...

Kush është “përdhunuesi” shqiptar në kërkim nga policia greke?

Spartak Dyrmishi, është identifikuar si si autori i përdhunimit të një 34-vjeçarje. Gjithashtu ai ka dhunuar një 24-vjeçare. Mediat greke komunikojnë se ai tashmë...

Latest news

/5pyetjet.al