-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Mu hodh para makinës”, shqiptari mohon akuzat: Nuk e kam vrarë studenten greke!

Kryesoret

“Shqiptari fillimisht humbi kontrollin e makinës dhe kaloi në krahun e kundërt dhe më pas tërhoqi zvarrë Emën 21-vjeçare në rrugën Egnatia në Selanik”.

Kështu raporton për protothema.gr avokati i familjes, Nikos Roussopoulos, duke mohuar atë që shoferi 26-vjeçar pretendon, në lidhje me rrethanat e aksidentit.

I pandehuri me origjinë shqiptare, i cili në orët e para të së martës goditi dhe la 21-vjeçaren të gjakosur në asfalt, pretendon që në momentin e parë se nuk ka qenë duke ecur me makinë dhe se vajza e re papritur “u hodh” para tij, për pasojë nuk kishte kohë të reagonte për ta shmangur.

Megjithatë, sipas asaj që raporton Roussopoulos, pretendimet e tij përgënjeshtrohen si nga plani i trafikut të Selanikut dhe nga pasagjeri 19-vjeçar i  mjetit, si dhe nga dëshmitarët okularë të aksidentit.

Ai gjithashtu thekson se nëse i akuzuari nuk do të kishte devijuar nga kursi i tij dhe nuk do të kishte shkuar në drejtim të kundërt, atëherë nuk do ta kishte goditur 21-vjeçaren.

Ndërkohë, një ngjarje vërtet e paimagjinueshme mësohet se ka ndodhur pak minuta pasi studentja 21-vjeçare u rrëmbye në Selanik, teksa ishte e gjakosur dhe pa ndjenja në mes të rrugës Egnatia, dikush dyshohet se ka vjedhur një sasi të madhe para nga çanta e saj!

Denoncimin e pabesueshëm dhe tërbues për vjedhjen e konfirmon në protothema.gr avokati i familjes, duke theksuar se do të bëhet një dosje e veçantë, ndërkohë që po hetohet nga Policia greke.

Një nga mundësitë që po shqyrtohet shumë seriozisht, lidhur me vjedhjen e shumës së madhe të parave, është se ajo ka ndodhur pak minuta pas rrëmbimit, teksa vajza ishte e mbuluar në gjak, në rrugë dhe pa ndjenja.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit