-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#kryeministri

Kryeministri i Irlandës, Leo Varadkar, jep dorëheqjen

Kryeministri i Irlandës, Leo Varadkar, ka njoftuar se do të largohet nga ajo detyrë brenda disa javësh sapo partia e tij Fine Gael të...

Pas përfundimit të protestës, ekspertët e krimit mbledhin provat para Kryeministrisë

Pas përfundimit të protestës të organizuar nga opozita ku pasti edhe disa incidente kanë zbritur ekspertët e krimeve për të mbledhur provat materiale. Pasi ish-kryeministri...

Macron zgjedh Attal, 34 vjeç, si kryeministrin më të ri të Francës

Gabriel Attal është emëruar kryeministri i ardhshëm i Francës, pasi Emmanuel Macron synon të ringjallë presidencën e tij me një qeveri të re. Në moshën...

Rama: Vitin tjetër rishikojmë mundësinë e rritjes së pagave për pedagogët!

Kryeministri, Edi Rama deklaroi mbrëmjen e sotme se do të kishte një tjetër rishikim për rritjen e pagave të pedagogëve për vitin e ardhshëm....

Vokshi në Parlament: Zgjidhja është të largojmë Edi Ramën që të çlirojmë Shqipërinë nga dhuna!

Deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi deklaroi gjatë fjalës së saj në Kuvend se kreu i qeverisë Edi Rama synon sot të blejë mediat...

“Në pandemi, në priu kryeepidemiologu Rama”/ Vasili kujton deklaratat e Ramës në Kuvend

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka ironizuar masat që mori qeveria gjatë periudhës së pandemisë. Nga Kuvendi, ku po diskutohej amendamenti me...

Ambasadorja amerikane Yuri Kim takohet me Edi Ramën, zbardhen detajet!

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë të ditur se ambasadorja Yuri Kim ka zhvilluar një takim këtë të hënë me kryeministrin Rama. Në njoftim bëhet...

Haradinaj hedh akuza ndaj Kurtit: Po i shërben interesave ruse dhe serbe!

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në një shkrim të gjatë të publikuar në llogarinë e tij personale në Facebook, ka hedhur një sërë kritikash...

Rama nxjerr FOTOT/ Përqafime, lule dhe buzëqeshje, çfarë nuk u pa nga Samiti!

Kryeministri Rama ka publikuar ditën e sotme një foto album nga dita e djeshme. Më 6 dhjetor 2022 në Tiranë u mbaj Samiti historik...

Kushtet atmosferike e ‘pengojnë’, anulohet udhëtimi i Mitsotakis në Himarë!

Për arsyen se fluturimi me helikopter nuk është i mundur për shkak të kushteve atmosferike, vizita e planifikuar e Kryeministrit Kyriakos Mitsotakis në Himarë...

Latest news

/5pyetjet.al