-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kuvend

Spiropali thirrje opozitës: Partinë e bashkuat, të ulemi të gjejmë një zgjidhje tani

Ministrja për marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali ka ngritur zërin në seancën e sotme në Kuvend ku i ka bërë thirrje deputetëve të opozitës...

‘Investitorët Strategjikë’ sot në Kuvend, Rithemelimi me bojkotime mes përjashtimeve

Ditën e sotme pritet që të mblidhet Parlamenti i Shqipërisë me seancën që është planifikuar për në orën 10:00. Në rendin e ditës do të...

Glauk Konjufca shpallet i pafajshëm

Gjykata Themelore në Prishtinë ka liruar kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca nga akuza për përdorim të armës ose mjetit të rrezikshëm lidhur me hedhjen...

“Turp, turp”/ Protestuesit “mbërthejnë” Braçen, deputeti: Paskeni marrë Salën me vete?

Protestuesit të cilët kanë dalë për të kundërshtuar projektligjin për “Zonat e Mbrojtura” , janë “kapur” me deputetin Erion Braçe jashtë ambienteve të Kuvendit. “Turp,...

“Emigrantët” kalojnë sot në Kuvend

Marrëveshja me Italinë do të kalohet ditën e sotme në Kuvend për t’u votuar. Sa i takon marrëveshjes me Italinë për emigranten konfirmimi është thuajse...

Opozita sulm, Basha rri dhe i vështron nga karrigia, Rama i fut një “shuplakë”

Pa 23 deputetë të opozitës të përjashtuar edhe seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipërisë ka qenë kaos dhe rrëmujë. Opozita bllokoi foltoren duke...

Rrëmujë në Parlament, Paloka i vë zjarrin rregullores

Pa 23 deputetë të opozitës të përjashtuar edhe seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipërisë ka qenë kaos dhe rrëmujë. Opozita bllokoi foltoren duke...

FOTOLAJM/ Noka e shtron me “kokainë” në hyrje të Kuvendit

Deputeti i "Rithemelimi" Flamur Noka ka gjetur një mënyrë të re për të protestuar para seancës plenare të Parlamentit ditën e sotme. Në shkallët e...

“Jam me shërbim”! Ka përplasje, Dogjani kacafytet me gardën: Hape rrugën

Sherr dhe përplasje. Deputetët e PD-së që janë përjashtuar për t’u futur në seancë nuk janë lejuar që të futen brenda. Kjo ka sjellë...

Agron Gjekmarkaj: Mikes time Flutura me merak!

E dashur Flutura shyqyr që kë shpëtuar! Paske qënë në rrezik të madh. Shihja nga larg lajmet dhe me zu një i fortë merak! Pyetja...

Latest news

/5pyetjet.al