-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kuvend

Rrëmujë në Parlament, Paloka i vë zjarrin rregullores

Pa 23 deputetë të opozitës të përjashtuar edhe seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipërisë ka qenë kaos dhe rrëmujë. Opozita bllokoi foltoren duke...

FOTOLAJM/ Noka e shtron me “kokainë” në hyrje të Kuvendit

Deputeti i "Rithemelimi" Flamur Noka ka gjetur një mënyrë të re për të protestuar para seancës plenare të Parlamentit ditën e sotme. Në shkallët e...

“Jam me shërbim”! Ka përplasje, Dogjani kacafytet me gardën: Hape rrugën

Sherr dhe përplasje. Deputetët e PD-së që janë përjashtuar për t’u futur në seancë nuk janë lejuar që të futen brenda. Kjo ka sjellë...

Agron Gjekmarkaj: Mikes time Flutura me merak!

E dashur Flutura shyqyr që kë shpëtuar! Paske qënë në rrezik të madh. Shihja nga larg lajmet dhe me zu një i fortë merak! Pyetja...

PS kërkon përjashtimin e Bardhit dhe Nokës për zhurmën në Kuvend

Partia Socialiste ka kërkuar përjashtimin e deputetëve Gazmend Bardhi dhe Flamur Noka, si rezultat i rrëmujës që shkaktuan në Kuvend në seancën e së...

“Kujdes”! Sherr mes demokratëve, Noka shkul mikrofonin, Açka: Nuk marr urdhra nga Gazi!

Kaos, zhurmues dhe rrëmujë. Kjo ka qenë panorama e mbledhjes së parë për këtë sesion të ri parlamentar e mbledhjes së Komisionit të Medias....

Pa audio dhe opozitën: Si i mbylli PS dyert e komisioneve parlamentare

Konferenca e Kryetarëve miratoi një vendim të debatueshëm për t’i kaluar online mbledhjet e komisioneve parlamentare, i cili nuk reflektohet në procesverbalin e mbledhjes...

Kuvendi i hoqi imunitetin, Gjekmarkaj: Sali Berisha s’është mbi ligjin, por as nën të

Nënkryetari i Kuvendit, Agron Gjekmarkaj ka reaguar për vendimin për heqjen e imunitetit për Sali Berishën. Përmes një postimi ne Facebook, Gjekmarkaj thotë se në...

Heqja e imunitetit të Berishës, Basha: Të vendosur në mbështetjen e SPAK

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përmes një deklarate për media, është shprehur se e mbështesin kërkesën e SPAK për heqjen e imunitetit ndaj...

Heqja e imunitetit të Berishës, Bardhi: Akt politik, u miratua vetëm me votat e Ramës

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas vendimit të Parlamentit për t’i hequr imunitetin Sali Berishës, duke theksuar se...

Latest news

/5pyetjet.al