-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lefter geshtenja

PS: Gaz Bardhi tentoi që të qëllonte Nikollën me shishe uji (Dokumenti)

Partia Socialiste ka kërkuar që 7 deputetë të Partisë Demokratike të përjashtohen nga punimet e Kuvendit, për shkak të bllokimit që i bënë punimeve...

Basha drejt PD-së! 7 deputetë kundër, Bardhi mbledh Këshillin Kombëtar

Pesë ditë para zgjedhjeve për kryetarin e Partisë Demokratike, ku Lulzim Basha është favoriti absolut i një gare që vetëm garë nuk ka brenda,...

Prapaskenat/ Deputeti demokrat: Nëse nuk do ishin gazetarët do të më kishin rrahur

Deputeti i PD-së, Lefter Gështenja u shpreh sot se nëse nuk do të kishin qenë gazetarët pas mbledhjes së Kryesisë do të ishin dhunuar...

Konfiskimi i pronave nga qeveria, Gështenja: Fiks si Enver Hoxha në 1945

Deputeti i PD-së, Lefter Gështenja ka reaguar në lidhje me vendimin e Edi Ramës për konfiskimin e pronave. Ai u shpreh se ky është...

Dështim? Deputeti i PD-së flet për “5pyetjet.al” dhe lë një “shteg” hapur për Berishën

Mbrëmjen e djeshme Enkelejd Alibeaj që drejton grupin e PD-së (jo të gjithë deputetët i ka në krah) deklaroi se negociatat me Sali Berishën...

Kandidatët e PD-së i vodhën votat njëri-tjetrit, arrestohet numëruesi

Policia e Elbasanit ka arrestuar sot Eduart Ziton, i cili ishte prej dy muajsh në kërkim për falsifikimin e votave në momentin që ishte...

Ministrat votohen në heshtje, deputeti i PD: U larguan pasi janë para arrestimit

“Qeveria rrëzoi kërkesën e deputetëve demokratë për debat dhe kërkon të ndryshojë ministrat në heshtje të plotë”. Kështu deklaron deputeti i PD-së Lefter Gështenja i...

Kundër Berishës, por edhe Bashës, deputetët e PD-së: Luli iku, tani kemi zgjedhjet

Mbrëmjen e djeshme një grup deputetësh të PD-së, që nuk janë bashkuar me Sali Berishën, por që kundërshtojnë edhe Lulzim Bashën duke pritur vendimin...

“Inceneratori i Elbasanit po gllabëron fonde”, Gështenja: Para për të groposur plehra!

Deputeti i PD-së Lefter Gështenja ka publikuar disa dokumente në rrjetin e tij Facebook, që tregojnë se inceneratori i Elbasanit po merr sërish fonde...

Skandali/ Del teza e provimit të Gjuhë Letërsisë (FOTO)

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe. Teza e provimit të maturës ka dalë sërish edhe këtë vit. Skandali është denoncuar nga Partia Demokratike. Ka...

Latest news

/5pyetjet.al