-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

planet

Raporti i OKB-së: Po rrezikohet e ardhmja e planetit

Sipas një raporti të ri të OKB-së, njerëzit po i shfrytëzojnë tejmase burimet natyrore duke rrezikuar të shkaktojnë dëme të pakthyeshme për njerëzimin dhe...

Bien në Tokë copëzat e para të asteroidit që rrezikon planetin

Disa copëza të mbledhura nga një asteroid që mund të përplaset me Tokën në të ardhmen kanë prekur mbrëmjen e së dielës Tokën. Mostrat u...

Nga ndjesia kur mori lajmin që do bëhej nënë, te planet për dasmë, Sara Hoxha rrëfen gjithçka!

Blogerja e dashur për publikun shqiptar, Sara Hoxha, si rrallë herë ka bërë një rrëfim për jetën e saj. Ajo rrëfeu gjithçka që prej...

Ilda Bejleri flet për jetën private dhe planet për një fëmijë të dytë!

Pak kohë më parë, moderatorja e rubrikave sportive, Ilda Bejleri u bë nënë për herë të parë dhe solli në jetë vajzën e saj...

Sonte një natë e veçantë, mund të shihni në qiell çdo planet të sistemit diellor!

Sistemi jonë diellor do të “japë shfaqje” për fanatikët e hapësirës këtë javë. Të shtatë planetët do të jenë të dukshëm në qiellin e...

FOTO-“Lugina e vdekjes”, vendi me temperaturën më të lartë në planet

“Lugina e vdekjes” është vendi ku regjistrohen temperaturat më të larta në të gjithë planetin. Ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, konkretisht në...

Latest news

/5pyetjet.al