-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zgjedhjet brenda PD-së, Gështenja: Shqetësimi nuk është emri, procesi i nxjerr

Kryesoret

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja i ftuar në emisionin “5 Pyetje nga Babaramo”, ka folur në lidhje me situatën brenda PD-së.

Gështenja u shpreh se duhet t’u jepet terren dhe te drejtat kandidatëve për të zgjedhur një lider legjitim.

“Grupi parlametnat nuk kërkon bashkëpunim me Meta-Berisha por hapja e një gare reale, ne 32 vite PD ka bere shume procesi votimi brenda saj. Kane qene gara te kontestuara, kur fiton me 80 per qind ajo nuk ështe gare. Te mos përsërisim veten, ti themi stop.

Shqetësimi nuk është çështje emri procesi nxjerr emra, edhe Basha te jete pjese e garës, Te jepen kushte te barabarta.

Duhet te japim kohe, kushte dhe të kemi një lider legjitim.” u shpreh Gështenja.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit