-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Rritja e pagave

E PLOTE/ Kategoritë e administratës që përfitojnë nga rritja e pagave nga 1 Korriku (Lista)

Rritja e rrogave në administratën publike është miratuar në mbledhjen e radhës së qeverisë. Ministri Ervin Mete tha se me vendimin e sotëm avancohet...

Rama: Pagat e mësuesve 950 euro! Ja si do bëhet rritja e rrogës me shkallë

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në lidhje me rritjen e pagave të mësuesve dhe se si teknologjia ka sjellë shumë ndryshime dhe disa...

900 Euro! Pritjes i erdhi fundi, kur do të futet në fuqi rritja e pagës në Administratë?

Qeveria ka përcaktuar kalendarin e rritjes së pagave në sektorin publik, sipas një vendimi që u mor më herët këtë vit nga Këshilli i...

Artan Fuga: Ka opozitarë që nuk blihen me lekë

Opozitaret e dhjete! Opozita ne fakt mire beri qe kritikoi politiken e qeverise per ca rritje rrogash me therrime qe beri per disa kategori...

Versioni i fundit/ Qeveria: Kur do të merret rritja e pagave nga administrata

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj deklaroi sot se dy shtesat e rritjes së pagës për administratën për muajin prill dhe maj do...

Shtyhet rritja e pagave

Të enjten e kaluar Kuvendi miratoi rritjen e pagave për më shumë se 130 mijë punonjës të administratës, por edhe institucioneve të pavarura, deputetëve...

Kush janë deputetët që nuk votuan rritjen e pagave?

Kuvendi votoi sot rritjen e pagave për administratën, deputetët dhe ministrat. Ndryshe nga grupi i Sali Berishë, pjesa tjetër e PD-së zyrtare votoi pro...

Kuvendi rrit pagat, Ibrahimaj: Përfitojnë 130 mijë punonjës

Në Kuvendin e Shqipërisë çështja kryesore që po diskutohet është rritja e pagave për administratën, institucionet e pavarura, qeverisë dhe deputetëve. Projektligjin me ndryshimet që...

Gjekmarkaj: E vonuan shumë rritjen e rrogave për deputetët

Mes debateve, shumica dhe opozita votuan projektligjin për rritjen e pagave, jo vetëm për administratën dhe institucionet e pavarura, por edhe për qeverinë dhe...

Shifrat/ Ja sa lekë do të rritet paga e deputetit, ministrit dhe Presidentit

Komisioni i Ekonomisë dhe Financave miratoi sot projektligjin për rritjen e pagave për administratën, institucionet e pavarura, por për qeverinë e deputetët. Seanca u...

Latest news

/5pyetjet.al