-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

sistem

Energjia elektrike “paralizon” portin e Vlorës, shtyhet nisja e trageteve

Pasagjerët në portin e Vlorës janë bllokuar për shkak të se sistemi TIMS nuk punon. Arsyeja e mos punimit të sistemit është ndërprerja e energjisë elektrike. Që...

Berisha pasqyron problemet e universiteteve: Drejt sistemit selektiv si në diktaturë

Ish-kryeminsitri, Sali Berisha gjatë seancës së sotme plenare ngriti shqetësimin e universiteteve të cilat po shkojnë drejt sistemit selektiv të cilat i ka cilësuar...

Gjykata e Hagës sulmohet nga hacker-at kibernetik

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) është sulmuar nga hakerat kibernetik. Lajm e ka konfirmuar Gjykata e Hagës, e cila njoftoi sot se sistemi i saj kompjuterik...

Çmimi i referencës së banesave, Hebovija në “5 Pyetjet”: I gabuar!

Ilir Hebovija nga Shoqata e Ndërtuesve, i ftuar në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, foli në lidhje me çmimet e reja të referencës së...

Prapaskenat e “bllokimit” të kadastrës së pronave

Për agjentët imobiliarë, sistemi i ri i kadastrës për shqyrtimin e aplikimeve sipas algoritmit dështoi. Masa ishte e parakohshme, teksa u zbatua pa u...

Shpërthen sistemi i gazit për ngrohje në një shtëpi, ka të lënduar

Dy persona janë lënduar si pasojë e shpërthimit të sistemit të gazit të ngrohjes në një shtëpi në Lipjan të Kosovës. Ata janë dërguar për...

Bie sistemi i DPSHTRR, paralizohen shërbimet

Ditën e sotme është raportuar se ka rënë sistemi i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve të Transportit Rrugor. Për shkak të rënies janë krijuar radhë...

Serbia dhe Maqedonia e Veriut vazhdojnë me idenë e “Ballkanit të Hapur”

Maqedonia e Veriut dhe Serbia sot do të inagurojnë sot sistemin e integruar elektronik për pagesën e taksës rrugore. Ky sistem i përbashkët që është...

Basha me demokratët e degës nr.6: Ky sistem politik ka degraduar!

Ish-kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me demokratët e degës nr 6 në Tiranë. Sipas Bashës kjo kohë reflektimi i ka...

Ç’po ndodh në Prishtinë? Kryeqyteti teston sistemin e alarmit publik!

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot do të bëj sot testimin e Sistemit të Alarmit Publik. Sipas një njoftimi drejtuar mediave, testimi do të...

Latest news

/5pyetjet.al