-sidi education-spot_img
35.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Gjykata e Hagës sulmohet nga hacker-at kibernetik

Kryesoret

Gjykata Ndërkombëtare Penale (ICC) është sulmuar nga hakerat kibernetik.

Lajm e ka konfirmuar Gjykata e Hagës, e cila njoftoi sot se sistemi i saj kompjuterik ishte hakuar dhe se kishte zbuluar një aktivitet të pazakontë në rrjetin e saj kompjuterik në fund të javës së kaluar.

Zëdhënësi i këtij institucioni nuk pranoi të flasë se sa serioz ishte sulmi, nëse është zgjidhur plotësisht apo për personat që qëndrojnë pas tij, por mësohet se hetimet vazhdojnë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit