-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Çmimi i referencës së banesave, Hebovija në “5 Pyetjet”: I gabuar!

Kryesoret

Ilir Hebovija nga Shoqata e Ndërtuesve, i ftuar në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, foli në lidhje me çmimet e reja të referencës së banesave në Tiranë.

Sipas tij, ky sistem referencash i bërë nga qeveria nuk është i duhur, ndërsa e konsideroi krejtësisht të gabuar.

Çmimet e reja të referencës, Agalliu: Antikushtetuese, ligji me fuqi prapavepruese!

Kjo për faktin se, nuk mund të barazohen banesat e dy apartamenteve të ndërtuara në zona dhe vite të ndryshme, pasi një banesë e ndërtuar qoftë edhe para tre vitesh nuk mund të shitet njëlloj si një tjetër që po ndërtohet.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit