-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#superiore

Titulli më afër! Egnatia fiton me përmbysje ndaj Laçit

Egnatia mori tre pikët në përballjen me Laçin në Kurbin, duke përmbysur shifrat në 1-2. Vendasit u treguan të rrezikshëm në minutat e para, duke...

Elbasani rikthehet në Superiore pas 9 vitesh

Elbasani ka mposhtur Apoloninë me rezultatin minimal 1-0 duke siguruar kështu matematikisht dhe zyrtarisht një vend në Superiore sezonin e ardhshëm. Goli i vetëm i...

Erzeni fitore mbijetese përballë Egnatias kryesuese

Erzeni rrëmbeu një fitore ‘të artë’ përballë Egnatias ditën e sotme. Shijakasit fituan minimalisht 1-0, një supergol nga Zeka i dha tre pikët të tijëve...

Durrësi i përmbytur, shtyhet përfundimisht ndeshja Dinamo-Teuta

Tashmë është zyrtare, Dinamo-Teuta nuk do të luhet ditën e sotme! Departamenti i Garave në FSHF ka bërë me dije se kjo ndeshje e...

VIDEO/ Vllaznia rrëzon Tiranën dhe triumfon në ‘Klasike’

Vllaznia triumfoi në klasiken e futbollit shqiptar duke mposhtur Tiranën 3-1 në Shkodër. Në “Loro Boriçi” takimi u zhbllokua që në minutën e 21-të, me...

VIDEO/ Tirana dhe Laçi harrojnë të fitojnë, ndajnë pikët në “Elbasan Arena”

Tirana dhe Laçi u përballën pasditen e sotme në “Elbasan Arena” për javën e 25-të të Superiores. Një sfidë e cila nuk shkoi më...

Vllaznia tregon forcën, mposht 2-1 kryesuesit e Egnatias

Vllaznia fiton 2-1 ndaj Egnatias në shtëpi, në përballjen e javës së 24 të Superiores. Shkodranët e filluan ndeshjen me “marshin e pestë” dhe...

Zyrtare! Egnatia prezanton “bomberin” e ri

Egnatia e Rrogozhinës është përforcuar në sulm duke firmosur një kontratë për dy vite e gjysmë me Youba Drame. 26-vjeçari francez luan në krahët...

Vllaznia dhe Laçi ndajnë pikët mes polemikave, Dinamo i jep “leksion” Erzenit

Në javën e 22-të të Superioren Vllaznia dhe Laçi nuk shkuan më shumë se një barazim 1-1. Shkodranët e nisën më mirë sfidën duke krijuar...

Tirana rigjen fitoren me përmbysje ndaj Kukësit, VAR tregohet “dorëlëshuar”

Tirana arriti të përmbyste sfidën përballë Kukësit në transfertë, duke rrëmbyer një fitore me shifrat 2-3. Verilindorët nisën sfidën në mënyrën më të mirë të...

Latest news

/5pyetjet.al