-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#Tina Turner

Zbulohet shkaku i vdekjes së Tina Turner

Shkaku i vdekjes së Tina Turner është zbuluar një ditë pas vdekjes së saj. Këngëtarja legjendare u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare në Kusnach...

Vdekja e Tina Turner, Rama: Sonte toka është më e varfër

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit të trishtë të ndarjes nga jeta të këngëtares Tina Turner. Në një postim në facebook Rama ka shkruar...

Mes famës dhe dhunës, një udhëtim në jetën e Tina Turner

Mbrëmjen e sotme bota ka marrë lajmin e trashtë për ndarjen nga jeta të këngëtarja Tina Turner në moshën 83-vjeçare. Ajo u bë e njohur...

Ndërron jetë “Mbretëresha e Rock and Roll-it” Tina Turner

Këngëtarja Tina Turner, një nga zërat më të famshëm të rock-ut, ka vdekur në moshën 83-vjeçare pas një sëmundjeje të gjatë. Në një karrierë që...

Tina Turner në zi, i ndërron jetë djali

Ronnie, djali i Tina Turner është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij në Los Anxhelos. Vdekja e Ronnie vjen vetëm katër vjet pasi vëllai...

Koncerti i Dua Lipës në Tiranë thyen rekorde, ja sa shqiptarë u mblodhën në shesh

Këngëtarja e njohur, Dua Lipa “elektrizoi” skenën e madhe mbrëmë në sheshin Skënderbej. Në koncertin e saj ishin të pranishëm mijëra fansa të saj. Edhe...

I ngelin vetëm këpucët! “Tina Turner” zhduket nga Durrësi

Statuja e Tina Turner zhduket nga Durrësi. Lajmi ka zënë vend thuajse në të gjitha mediat. Pas vendosjes së katër yjeve të rrokut botëror në...

Latest news

/5pyetjet.al