-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

vlore

Shqiponjat dhe Operacionalja aksion në Vlorë, 35-vjeçari kapet me armë

Forcat Shqiponja dhe ato Operacionale në Drejtorin e Policisë së Vlorës kanë zhvilluar mbrëmjen e së hënës një aksion në qytet me qëllim ndalimin...

Vlorë/ Shpërthen në flak makina, shpëtojnë mrekullisht familjarët

Mëngjesi i sotëm ka nisur me një incident teje të rrezikshëm. Një automjet ka shpërthyer në flakë në qytetin e Vlorës. Mësohet se makina ka...

Arti në zi! Shuhet Vasillaq Godo

Arti në zi. Shuhet në moshën 81-vjeçare aktori Vasillaq Godo. Aktori u lind në Vlorë, më 15 shkurt 1943. Godo ishte një ndër aktorët...

Saga e atentateve për të kontrolluar kumarin në Vlorë, SPAK çon për gjykim 4 persona

Marrja e pushtetit për lojërat e fatit në qytetin e Vlorës , që prej marsit 2023 ka dyshimet se drejtohet në këtë qytet nga...

E vrau burri, familja: Për hatër të fëmijëve sakrifikoi sa dha edhe jetën

Mesditën e sotme i jepet lamtumira e fundit në Vlorë 40-vjeçares Enkelejda Dani, e cila u vra nga burri dy ditë më parë në...

Vlorë/ Gjendet një trup i pajetë anës Vjosës

Një trup i pajetë është gjendur anës lumit të Vjosës mbrëmjen e 12 majti. Identiteti i personit nuk dihet ende ndërsa mendohet se mund...

Kapet ‘skifteri’ që grabiti çiftin italian, prej pak ditësh i liruar nga amnistia

Pas ngjarjes së djeshme në Vlorë, ku makina e një çifti italian u grabit duke i thyer xhami, policia u vu në ndjekje të...

‘Skifterat’ e Vlorës i bëjnë gjëmën çiftit Italian

Një çift italian ka rënë pre e një grabitje mbrëmjen e djeshme në Vlorë. Dy turistët kishin parkuar mjetin e tyre tip ‘Audi’ në zonën...

Pas humbjes në Elbasan, Berisha çon Boçin në Shkodër?

Grupi i Sali Berishës po bën gati zyrtarizimin e drejtuesve të qarqeve për përgatitjen e zgjedhjeve të 2025-ës. Në skenë kanë dalë emrat e...

Prokuroria: Të dënohet 15 vite burg shefi që vrau vogëlushen me skaf

Prokuroria e Vlorës ka mbyllur hetimet në lidhje me vrasjen me skaf të 7-vjeçares, Jonada Avidan, ngjarje e ndodhur në plazhin e Potamit në...

Latest news

/5pyetjet.al