-sidi education-spot_img
20.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Nga Ekuadori në Panama, ministria: Kemi bllokuar disa tentativa për trafik nga shqiptarët

Kryesoret

Krahas Ekuadorit, shqiptarët duket se po provojnë edhe zona të tjera në Amerikën Latine për të gjetur kokainë, të cilën më pas e sjellin në Europë përmes porteve të mëdha në Holandë dhe Belgjikë apo edhe vetë vendit tonë.

Ministria e Brendshme e Panamasë ka radhitur në një raport të sajin mbi kriminalitetin në vend edhe disa tentative nga shqiptarë për t’u futur në territorin e vendin, nga i cili më pas të nisnin trafikun e drogës.

Në raport thuhet se janë konstatuar dhe i është bllokuar hyrja disa shtetasve nga Shqipëria, Rumania dhe Britania e Madhe, të cilët kanë patur lidhje me trafiqe ndërkombëtare të lëndëve narkotike.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit