-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Në kërkim për vrasje dhe armëmbajtje pa leje, policia greke arreston dy shqiptarë

Kryesoret

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policitë e Janinës dhe Igumenicës gjatë mbrëmjes së djeshme. Njëri prej tyre ishte i shpallur në kërkim nën akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë.

Vënia e tij në pranga u bë e mundur nga policia e Janinës, shkruajnë mediat greke.

Ndërsa në orët e para të ditës së sotme një tjetër shqiptar është arrestuar nga policia e Igumenicës pasi ishte shpallur në kërkim për grabitje dhe armë pa leje.

Shqiptari identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, ishte i dënuar me 4 vite e 3 muaj burg dhe gjobë prej 800 eurosh.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit