-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Tërmeti shkund Greqinë, ja sa ishte magnituda

Kryesoret

Një tërmet i fortë 4.9 Rihter ka goditur Greqinë sipas mediave greke tërmeti ka  ka ndodhur në Evia dhe është ndjerë në Atikë.

Sipas sizmologut Gerasimos Houliaras, lëkundjet kanë ndodhur në një zonë pa shumë aktivitet. Ai u pasua nga një pasgoditje me magnitudë të vogël prej 2.4 ballë të shkallës Rihter.

Sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik, thellësia fokale është në 13.2 km, ndërsa epiqendra është 5 km në lindje të Evias.

Sipas zgjidhjes automatike të Institutit Gjeodinamik, thellësia fokale është në 13.2 km, ndërsa epiqendra është 5 km në lindje të Evias

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit