-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mbyllet takimi Kurti-Vuçiç në Ohër

Kryesoret

Ka përfunduar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksander Vucic në Ohër.

Temë diskutimi ishte zbatimi i një propozimi të Bashkimit Evropian për normalizimin e marrëdhënieve.

Takimi i tyre ka zgjatur rreth një orë, ndërkohë po pritet konferenca për media e Josep Borell për të mësuar se çfarë ka ndodhur në takim dhe nëse palët arritën marrëveshjen.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit