-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

E pazakontë! Çela: Jemi drejt falimentit, erdhi përmbarimi

Kryesoret

Kryeprokurori Olsian Çela kërkoi sot ndihmën e Kuvendit që të ndërhyjë tek qeveria që të parandalojnë masën ekstreme që përmbarimi të bllokojë punën e Prokurorisë së Përgjithshme. Ai shpjegoi problemin që lidhet me pagat e punonjësve.

Kryeprokurori: Më jepni fuqi të monitoroj sistemin e drejtësisë

“Pas një vendimi të Gjykatës Kushtetuese që ka ndryshuar koeficientin e pagave, ne u kemi 17.6 mln euro borxh prokurorëve dhe oficerëve paga të prapambetura. Situatë alarmante.

Raporti i plotë: Berati më i ulëti, Gjirokastra ka përqindjen më të lartë të kriminalitetit

Do të na bllokojë përmbarimi. Ministria e Financave nuk na përgjigjet” tha Çela. Kuvendi premtoi se do të ndërhynte tek qeveria, por kërkoi kohë deri në rishikimin e buxhetit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit