23.5 C

Një barazim i vlefshëm sa një fitore, Kosova “shpëtohet” nga dy golat e Muriqit

Mbrëmjen e sotme Kosova ka marrë një barazim të rëndësishëm në stadiumin “Fadil Vokrri” përballë Zvicrës.

Me rezultatin 2-2 Kosova renditet e pesta me 4 pikë dhe Zvicra e para me 11 pikë. Një ndeshje plot emocione dhe për faktin dy shqiptarët Shaqiri dhe Xhaka po luanin kundër kombit të tyre.

Duket se kërkesa e gazetarit kundrejt Xhakës për ti dhënë dorën Kosovës me një barazim u realizua.

Amir Rrahmani në fundin e ndeshjes shënoi një gol në portën e Kosovës pasi Muriqi kishte barazuar përkohësisht golin e Remo Freuler në pjesën e parë.

Goli 1

Dy herë në disavantazh ekipi vendas dhe dy herë Muriqi duke barazuar ndeshjen e vështirë të Prishtinës që gjithsesi nuk i përmirëson pozitat e Kosovës në pjesën e dytë.