-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Këmbimi valutor: Euro vijon rritjen, dollari “në vendnumëro”

Kryesoret

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 98.9 lekë dhe do të shitet me 100.2 lekë.

Monedha evropiane euro sot do blihet me 106.3 lekë dhe do shitet me 107.1, ndërsa franga zvicerane do blihet me 110.2 lekë dhe do shitet me 111.5 lekë.

Ndërkohë paundi britanik sot do blihet me 123 lekë dhe do shitet me 124.4 lekë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit