-sidi education-spot_img
33.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Policia greke ndërton skemën e masakrës në Greqi, kush e dha urdhrin?

Kryesoret

Kush qëndron pas masakrës me gjashtë viktima në Greqi, ku u ekzekutuan gjashtë shqiptarë? Mediat greke kanë publikuar të tjera detaje që hedhin dritë rreth kësaj masakre dhe që mund t’i japin përgjigje pyetjes.

Dyshohet se pas këtij urdhri për ekzekutimin e gjashtë shqiptarëve qëndron mafia shqiptare e burgjeve.

Makina shoshë nga plumbat! Të shtrirë dhe gjakosur, kush i vrau 6 shqiptarët në pritë?

Pasi që në fillim të ngjarjes u raportua se atentati ndaj 6 personave u bë për larje hesapesh. Prita u bë në kryqëzimin e rrugëve Arionos dhe Acropoleos në Artemisa. Sipas autoriteteve greke ky vend është zgjedhur nga autorët pasi është favorizuar edhe për t’u arratisur.

“Janë mbuluar me gjak…”! Kontrata e vdekjes, pse u vranë 6 shqiptarët?

Të paktën kjo duket të jetë skema e ndërtuar nga oficerët  e policisë greke. Më tej sqarohet se anëtarët e mafies së burgjeve shqiptare dyshohet se kishin mosmarrëveshje për afera të paligjshme si drogë apo grabitje.

“Autorët dhe viktimat njiheshin, por …”/ 6 shqiptarët shkuan si “cjapi te kasapi”?

Po ashtu, dyshohet se nga provat e para të mbledhura nga vendi i krimit nga policia rezulton se autorët kanë marrë disa sende nga automjeti i viktimave.

“Edhe autorët janë shqiptarë…”/ Kurthi dhe porosia, si ndodhi tragjedia me 6 të vdekur?

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit