-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Pasojat e rikthimit të basteve, Tushi në “5 Pyetjet”: Shkaktojnë varfëri e divorce!

Kryesoret

Profesori i sociologjisë, Gëzim Tushi, i ftuar në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, foli deklaroi se pasojat e basteve dhe lojërave të fatit janë dy, individuale dhe sociale.

Sipas Tushit, nga pikëpamja individuale, bixhozi është një sëmundje pasioni. Ndërkohë, nga ana sociale dëmet janë edhe më të mëdha, ku përfshihen varfëria që sjell në familje, problemet bashkëshortore e të tjera.

Rikthimi i basteve, Tushi në “5 Pyetjet”: Pjesë përbërëse e lumturisë së njeriut!

“Pasojat janë dy, individuale dhe sociale. Nga pikëpamja individuale, bixhozi është një sëmundje pasioni. Ai që luan bixhoz, mund të sjellë borxhe, vetëvrasje, divorce. Por kanë probleme edhe nga ana sociale. Ata që shkojnë atje, nuk shkojnë për të fituar, por për tu argëtuar. Dëmet sociale janë: varfëria që sjell në familje, problemet në familje, ato bashkëshortore.”, u shpreh ndër të tjera në fjalën e tij z. Tushi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit