-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Motori i turistëve përplaset me makinën, të huajt nisen drejt spitalit

Kryesoret

Një aksident ka ndodhur rreth orës 15:50 në aksin rrugor Pogradec-Lin, në afërsi të vendit të quajtur “Guri i Kuq” ku një motor është përplasur me një makinë.

Dyshohet se motori i drejtuar nga turistja italiane, një 31-vjeçare me inicialet E. R., ka dalë nga një rrugë dytësore dhe është përplasur me një automjet TIP “Benz” që drejtohej nga një 33-vjeçar me inicialet A. B.

Italiania mësohet se ka marrë dëmtime të shumta dhe ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore.

Paraprakisht dyshohet se aksidenti ka ndodhur, si pasojë e prerjes së menjëhershme të rrugës nga drejtuesja e motomjetit, e cila ka qenë duke dalë me mjetin e saj nga pjesa buzë liqenit të Ohrit, në rrugë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e rrethanave, dokumentimin e ngjarjes si dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit