-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zjarr i madh në Gjirokastër, rrezikohen varrezat e qytetit

Kryesoret

Mbrëmjen e sotme në Gjirokastër është ndezur një vatër zjarri në periferi të qytetit ku janë përfshirë dhe një grumbull mbetjesh urbane.

Flakët e shkaktuara kanë arritur të rrezikojnë dhe varrezat publike të qytetit. Ngjarja është bërë e ditur rreth orës 20:15 në aksin e rrugës kombëtare Gjirokastër-Kakavijë.

Pas marrjes së njoftimit kanë mbërritur forcat zjarrfikëse ku kanë bërë të mundur lokalizimin e situatës dhe evitimin e dëmtimit të varrezave.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit