-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Vrasësi “hap letrat”: Ky ishte spiuni në vrasjen e 3-fishtë në Elbasan

Kryesoret

Bashkëpunëtori i drejtësisë, Nuredin Dumani nuk ka kursyer as vëllanë e tij. Sot është ballafaquar me Fatos Gosën, një nga të arrestuarit e dosjes “Plumbi i Artë” që akuzohet si informator në ekzekutimin e Andi Zylyfit në Peqin.

Nuredin Dumani ka treguar se Gosa ka pasur rolin e informatorit edhe në vrasjen e trefishtë në Bradashesh të Elbasanit ku u ekzekutuan Endrit Alibej, xhaxhai i tij Arben Dylgjeri dhe turku që udhëtonte me ta, Erdal Duranay.

Sipas bashkëpunëtorit të drejtësisë i përfshirë në këtë atentat ka qenë edhe vëllai i tij Dashnor Dumani. Madje ka kërkuar që vëllai i tij të merret në pyetje për të dhënë sqarime më të hollësishme lidhur me këtë çështje.

Nuredin Dumani ia “fut” edhe vëllait: Ka gisht në këtë vrasje

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit