-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kurti udhëton drejt Greqisë

Kryesoret

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar këtë të martë drejt Greqisë.

Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Kryeministrit i cili do të marrë pjesë në panelin diskutues të organizuar nga The Economist, me temë “Thellimi i Solidaritetit: Si mundet Evropa të dalë më e fuqishme nga trazirat aktuale gjeopolitike?”.

Siç bëhet e ditur, gjatë qëndrimit në Greqi, Kurti do të ketë dhe takime bilaterale por nuk është konfirmuar se për çfarë nivelesh bëhet fjalë.

Greqia është një nga pesë vendet e Bashkimit Evropian që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës, por për këtë pas shpeshtimit të vizitave dypalëshe, ka pasur paralajmërime se mund të ndodhë.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit