-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Inceneratori i Tiranës/ Berisha: Agaçi, truri i plehrave

Kryesoret

Inceneratori i Tiranës është kryefjalë e Sali Berishës. Ish-kryeministri e nisi javën me këtë dosje. Ai tha se me 15 urdhër-arrestet e Prokurorisë së Posaçme për inceneratorin u krijua mburojë për ata që firmosën.

“Aq sa mund të ndash blozën e zezë nga tymi mund të ndash Erion Velinë dhe Edi Ramën nga dosja e shekullit. Dosja e amnistisë së Erion Velisë nga treshja Kraja, Preçi, Gjoka është një krim monstruoz në historinë e drejtësisë shqiptare. Por, unë nuk jam sot këtu për të bërë pretencën ndaj këtij grupi të organizuar kriminal që përdor pushtetin për të mbrojtur autorët kryesor të vjedhjes së shekullit.

Në qindra e qindra faqe të dosjes në bazë të së cilës janë lëshuar 15 urdhra arresti nuk përmendet asnjëherë të vetme emri i Erion Velisë, çka dëshmon se këto arrestime nuk kanë patur bërjen e drejtësisë, por krijimi i një mburoje për Erion Velinë dhe Edi Ramën. Erion Veiaj është personi direkt që me firmë dhe vulë bashkë me Edi Ramën, Engjëll Agaçin dhe Artur Metanin strategjinë e mbetjeve”, tha Berisha.

SPAK: Kostoja e tarifës së mbetjeve në Tiranë u fry me 11.24 Euro/ton

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit