-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mashtronte të moshuarit duke iu kërkuar para për operacion, në pranga 48-vjeçari shqiptar

Kryesoret

Një 48-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi pasi akuzohet për mashtrim ndaj disa të moshuarve në Thesprotis të Greqisë.

48-vjeçari është anëtar i një organizate kriminale, në të cilën merrnin pjesë edhe tre persona të tjerë, që krijonte mashtrime me të moshuarit për t’u zhvatur para dhe ar.
Ai ishte përfshirë në 2 mashtrime në Igumenicë ku vlera e vjedhjes arrin 140 mijë euro.

Mashtruesi shqiptar i telefononte ose paraqitej vetë tek të moshuarit dhe iu kërkonte para me justifikimin se të afërmit e tij kanë nevojë për shuma të mëdha parash për të kryer operacione pas një aksidenti automobilistik. ë 48-vjeçari po përballet me kallëzim penal.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit