-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ditë shkarkimesh/ Milani dhe Stefano Pioli ndajnë rrugët

Kryesoret

Klubi i Milani ka marrë vendimin përfundimtar për Stefano Piolin, me trajnerin që do të shkarkohet nga drejtimi i ekipit në përfundim të sezonit.

Një ditë e nxehtë për gjigandët e futbollit Europian, ku pas shkarkimit të Xavi Hernandez nga Barcelona, si dhe ai i Eric ten Hag nga Manchester United, ‘rrota’ e fatit goditi dhe trajnerin e Milanit.

58-vjeçari largohet nga klubi kuqezi pas 5 viteve, në të cilat ai mundi të fitonte titullin e Serie A në vitin 2022.

AC Milan tha në një deklaratë se Pioli, i cili ishte nën kontratë deri në vitin 2025, “do të largohet pas përfundimit të sezonit aktual, pasi ka qenë në krye të Ekipit të Parë që nga tetori 2019”.

58-vjeçari do të drejtojë për here të fundit Milanin në ndeshjen mbyllëse të Serie A, këtë të shtunë kundër Salernitanas.

Zyrtare! ‘Makthi’ i Barcelonës merr ‘frerët’ e ekipit

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit