-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

‘Anti-korrupsioni’ i PS-së/ Shabani: Duan të pezullojnë punën e SPAK

Kryesoret

I ftuar në studion ‘5Pyetje nga Ilir Babaramo’, avokati kreu i ‘Nismës Thurje’, Endri Shabani, u shpreh se rezoluta anti-korrupsion e Partisë Socialiste është ende në një pikë ku nuk ka influencë.

Ai shtoi se në të ardhmen aktet e tjera nuk do të luhen vetëm nga Rama dhe se qëllimi i saj është të ndryshojë Kushtetutën për të pezulluar punën e SPAK.

“Është dramë me një akt në këtë pikë nuk ka asnjë lloj influence. Aktet e tjera nuk do të luhen vetëm nga Rama. Qëllim afatgjatë është të ndryshojë Kushtetutën dhe të pezullojë punën e SPAK.

Kush është qëllimi gjithë kësaj pse tani dhe pse duhen ndryshime ligjore. Reforma në drejtësi ka shkelur në territore që deri tani nuk kishte shkelur për 30 vjet. Pse tani. E dyta pse duhet me ligj?!’- u shpreh Shabani.

Rezoluta e PS/ Bozdo tek ‘5Pyetje’: Të korruptuarit po thonë do luftojmë korrupsionin

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit