-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Aksidentoi turisten, gjykata cakton masën e sigurisë për 20-vjeçarin

Kryesoret

Tre ditë më parë në Berat 20-vjeçari Emilio Zema aksidentoi me motorr turisten 33 vjeçe me iniciale S.Th., nga Nepali.

Zema ka qenë duke ecur me shpejtësi jashtë normave të lejuara dhe turistja i ka prerë rrugën motorit duke kaluar në anën tjetër pa qenë në vijat e bardha.

Gjykata e Shkallës së Parë të Jurisdiksionit të Përgjithshëm Berat ka vendosur masën e sigurisë “arrest shtëpie” për 20-vjeçarin.

Ndërkohë masa e sigurisë u krye në ambjentet e Spitalit Rajonal Berat ku Zema është nën kujdesin e mjekëve pas plagëve të marra.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit