-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kategoria

Te preferuarat

Aksident në Fier-Ballsh, plagoset 12-vjeçarja dhe babai

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor "Fier-Ballsh". Sipas policisë bëhet me dije se automjeti me drejtuesin me iniciale S.H, 65 vjeç...

Noizy, Elvana, Luizi e shumë të tjerë do të “shkundin” Tiranën sot

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka zbuluar sot me rastin e 29 Nëntorit se do të mbahet një koncert  ku do të performojnë disa këngëtar të...

Putin shkarkon komandantin e ushtrisë, shkak, humbjet e forcave ruse në Kharkiv 

Vladimir Putin ka shkarkuar komandantin e ushtrisë , i cili kishte vetëm 16 ditë në detyrë, ai është Roman Berdnikov. Presidenti thuhet se ka shkarkuar Roman...

Dodik: Bota nuk i përket vetëm SHBA-së dhe BE-së, Republika Srpska po shkon drejt pavarësisë

Milorad Dodik, anëtar i Presidencës së Bosnjë Hercegovinës, ka deklaruar se bota nuk është vetëm e BE dhe SHBA-së. Ai tha gjithashtu se "ka marrë...

Ç’të bëj me paratë e mia  

Rritja e interesave, si mund t’i ndryshojë investimet e shqiptarëve? Në vitet e fundit, normat e ulëta të interesit kanë qenë ndër faktorët që kanë...

Skenari i frikshëm për njerëzimin: Si një yll endacak mund të çojë në shkatërrimin e sistemit diellor

Një ndryshim i vogël në orbitën e Neptunit (e barabartë me 0.1 për qind) do të mjaftonte për të shkaktuar një sërë ngjarjesh zinxhir...

Rreziku i një lufte me armë bërthamore

Kanë kaluar më shumë se tri dekada qëkur udhëheqësi i fundit i Bashkimit Sovjetik, Mikhail Gorbachev, ka deklaruar se “rreziku i luftës globale bërthamore...

Michel: Së shpejti do të ketë zhvillime pozitive për Ballkanin Perëndimor

Në Forumin e Prespës për Dialog kryetari i Këshillit Evropian, Charles Michel, tha se javën e ardhshme priten zhvillime pozitive sa i përket fillimit...

Çfarë fshihet pas urrejtjes së Rusisë?

Në hyrje, vizitorët e paktë u pritën në një dhomë të errët nga zhurma e një avioni që po afrohej, ndjekur nga ajo e...

FAO: Mbështetja direkte për fermerët në Shqipëri 18 herë më e ulët se në Rajon

Në mënyrë që të ndalojë shpopullimin e fshatit dhe të rrisë produktivitetin e bujqësie dhe gjithashtu të anëtarësohet në BE, Shqipërisë duhet të rrisë...

Lajmet e fundit

- sidi education -spot_img

/5pyetjet.al