-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

VIDEO/Lekët mbi tavolinë dhe prangat në duart e grabitësit të postës në Kamëz

Kryesoret

Elis Suçi, i riu, i cili dyshohet si grabitësi kryesor që vodhi lekët nga posta në Kamëz është arrestuar ditën e sotme nga policia.

Prangosja u bë e mundur fal shokut të tij, i cili “e tradhtoi” në dëshminë e dhënë në Gjykatë. Algert Kurti ka shprehur se shumë prej 100 mijë lekësh e ka shoku i tij, Elis Suçi, dhe ai nuk është përfshirë në grabitje.

Në fakt kështu rezulton të jetë edhe e vërteta, gjatë arrestimit të Suçit, policia ka bërë të mundur sekuestrimin e të gjitha lekëve, një çantë shpine ushtarake, si dhe armën, që dyshohet se autorët kanë përdorur për marrjen e parave.

Me pranga në duar, kapuç në kokë dhe i shoqëruar nga dy efektiv të shqiponjave, Suçi ka zbritur nga një makinë civile dhe i është drejtuar komisariati, nga ku pritet ti merret dhe dëshmia e parë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit