-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Kurti në Berlin nën masa të shtuara sigurie

Kryesoret

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar sot drejt Gjermanisë ku do të takohet me kancelarin gjerman, Olaf Scholz.

Ndërsa nga Qeveria e Kosovës kanë publikuar edhe një video, në të cilën shihen makinat e shumta zyrtare e forcat e shtuara të sigurisë të cilat përcjellin Kurtin në Berlin.

Kryeministri Kurti, pritet që gjatë kësaj vizite në Berlin të takohet edhe me përfaqësuesin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Madje Lajçak pritet që të takojë bashkë kryeministrin Kurti si dhe presidentin serb, Aleksandar Vuçiç.

Diskutimet e sotme pritet që në fokus të kenë dialogun në mes dy shteteve.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit