-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Siguria në rajon, ministrja gjermane e mbrojtjes në Sarajevë. Viziton edhe Kosovën e Serbinë

Kryesoret

Ministrja gjermane e Mbrojtjes, Christine Lambrecht, do ta vizitojë sot Bosnje Hercegovinën ndërkaq janë të planifikuara edhe vizitat në Kosovë e Serbi.

Në Bosnje e Hercegovinë delegacioni gjerman do të pritet nga ministri i Mbrojtjes, Sifer Podziq.

Sipas ambasadës gjermane në Sarajevë, ministrja gjermane e Mbrojtjes, do ta takojë komandantin e EUFOR-it, Gjeneral-major Anton Wessely në kampin Butmir.

Bisedimet do të fokusohen në situatën aktuale politike dhe të sigurisë në Evropë dhe impaktin në Ballkanin Perëndimor.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit