-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Rama lidhje me zyrtarin e FBI-së? Ina Zhupa: Do kërkojmë komision hetimor për të zbardhur çështjen!

Kryesoret

Deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa bëri të ditur se grupi i ish-kryeministrit Berisha do të kërkojë ngritjen e një komisioni hetimor për të zbardhur lidhjet e mundshme të kreut të qeverisë, Edi Rama me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal.

Në një intervistë televizive, Zhupa tha se nuk ka besim në drejtësinë e re dhe nuk do t’i drejtohet SPAK për këtë çështje, ndaj kanë vendosur për të kërkuar ngritjen e një komisioni hetimor.

Bardhi i drejtohet SPAK-ut: Hetoni Ramën për korruptimin e zyrtarit të FBI-së

E pyetur nëse kjo ishte një kundërpërgjigje e Berishës ndaj kallëzimit të qeverisë për 21 janarin, Zhupa tha se ata nuk kanë aq “pushtet” për të ndikuar në hetimet dhe zhvillimet në SHBA.

Miku iu arrestua në SHBA! Partia e Lirisë: SPAK, heto Ramën

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit