-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Zbulohet biznesi në Tiranë! Pajisja misterioze që i dha ish-zyrtari i FBI-së Ramës

Kryesoret

Zbulohen detaje të reja nga dosja me provat e prokurorisë amerikane për Charles McGonigal, ish-shefi i kundërzbulimit të FBI-së.

Në dosje ndër të tjera thuhet se McGonigal gjatë vizitës që ka zhvilluar në Tiranë në 9 shtator të vitit 2017 i ka dhënë Edi Ramës një pajisje të FBI-së.

KLIKO KETU për të lexuar dosjen e plotë ku përfshihet kryeministri i Shqipërisë

Në dosje nuk sqarohet se për cfarë pajisje bëhet fjalë dhe për cfarë shërben. “I pandehuri McGonigal i ka dhënë Kryeministrit të Shqipërisë një pajisje të FBI-së në prani të personit B” thuhet në dosje.

Gjithashtu në Tiranë ish-zyrtari i FBI-së kishte aktivitet biznesi. Ai është administrator i një studioje ligjore të quajtur ‘Law Office and Investigation’, aktualisht me aktivitet të pezulluar dhe ka 25% të aksioneve.

‘Law Office and Investigation’ është një kompani e regjistruar në vitin 2008 nga një avokat nga Tropoja, i cili në 2019 i ka shitur aksionet ish zyrtarit të lartë të FBI Mc Gonigal, Agron Nezës dhe një shtetasi tjetër të huaj, me emrin Mark Thomas Rossini.

Dosja! Lidhja me Ramën, darka dhe 225 mijë $! Si u korruptua zyrtari i FBI-së kundër PD-së

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Leave a Reply

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit