-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Toka nuk gjen qetësi në Turqi, nis muajin me lëkundje të tjera tërmeti

Kryesoret

Turqia ende nuk ka gjetur qetësi nga lëkundjet e tërmeteve. Pas tërmetit vdekje prurës u cili goditi Turqinë dhe Sirinë, toka nuk ka gjetur qetësi.

Sipas zgjidhjes automatike të Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar sot është regjistruar një tërmet i ri me magnitudë 4 ballë.

Thellësia fokale është e vendosur në dy kilometra. Për momentin nuk ka raportime për dëme apo të lënduar.

turkia-seismostora

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit