-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Kapitenin e vranë…”! Plumba, lot dhe heshtje në Vlorë

Kryesoret

Një person është vrarë me armë zjarri në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës, në lagjen “28 Nëntori”, përballë Kishës Ortodokse.

Viktima është 41-vjeçari Laert Keka i cili ka qenë i dënuar më parë me 10 vite burg për veprën penale vjedhje me pasojë vdekjen.

Atentatori e ka ndjekur disa minuta, pasi viktima ka qenë duke udhëtuar me motor. Lajmi ka tronditur familjen dhe miqtë që e njihnin me pseudonimin “Kapiteni”.

Lagjen e ka pllakosur heshtja. Ndërkohë, policia ka gjetur një makinë të djegur te hangarët e ish-fushës së aviacionit.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit