-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mazhoranca miratoi buxhetin për 7 minuta, Berisha: Vjedhja më e madhe në histori

Kryesoret

Ish-kryeministri Sali Berisha në konferencën me mediat, foli për raportin e Pisa-s, por edhe për miratimin e Buxhetin 2024 nga mazhoranca ditën e sotme për 7 minuta.

Buxheti i vjedhjes më të madhe në historinë e vendit. Buxheti i ndëshkimit të qytetarëve shqiptarë. Vjedhja është shtylla kryesore e këtij buxheti.

400 milion euro janë parashikuar në Porto Romano, që ky të vjedhë mbi 1 milion metra katrorë truall publik dhe një shumë të konsiderueshme parash.

Qytetarët numërojnë kafshatën e bukës, nuk marrin dot ilaçet. Ne bëmë 3 seanca publike për buxhetin dhe faktuan aty se sa shkatërrimtar ishte ky buxhet,” tha Berisha ndër të tjera.

Anketimi për nxënësit shqiptarë, Berisha: Dëshmi flagrante, shkatërrim i arsimit

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit