-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Mitsotakis krah Vuçiçit: S’e njohim Kosovën

Kryesoret

Kryeministri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis nga Beogradi krah Aleksandër Vuçiçit tha se qëndrimi i Greqisë në lidhje me Kosovën mbetet i pandryshuar duke mos e njohur. Mitsotakis theksoi se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit ishte temë diskutimi.

“Presidenti, Vuçiç, më njoftoi për dialogun me Prishtinën. Ju e dini që qëndrimi jonë në lidhje me Kosovën mbetet i pandryshuar, dhe ne besojmë se ndërmjetësimi evropian dhe dialogu janë rruga e vetme për normalizimin e marrëdhënieve në mes dy palëve.

Kjo, do t’i ndihmonte në mënyrë të konsiderueshme , stabilitetin në rajon që është qëllimi për të gjithë ne” theksoi Mitsotakis.

Serbët në Mitrovicë të Veriut protestojnë kundër ndalimit të dinarit

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit