-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

SHBA miraton ndihmat, 95 miliardë dollarë për Izraelin, Ukrainën dhe aleatët

Kryesoret

Dhoma e Përfaqësuesve ka miratuar projekt-ligjin që parashikon 95 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën, Izraelin dhe aleatët e tjerë të SHBA-së.

Demokratët dhe republikanët u bashkuan së bashku pas muajsh bllokimi mbi mbështetjen e ripërtërirë amerikane për të ndihmuar Ukrainën të shmangë pushtimin rus.

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy shkroi në Twitter duke thënë se ishte “mirënjohës” për vendimin, i cili tha se “e mban historinë në rrugën e duhur”.

 

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit