-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Grushte dhe pistoletë! Dy vëllezër bëjnë fqinjin për spital

Kryesoret

Dy vëllezër kanë kërcënuar me armë zjarri fqinjin e tyre pas një konflikti të mëparshme që kishin pasur me njëri-tjetrin.

Sherri mes tyre kishte ndodhur pas një përplasje automjetesh. Dy vëllezërit, 32-vjeçari me iniciale A. G., dhe 25 vjeçari me iniciale Gj. G., banues në Durrës, sapo kanë marrë vesh se fqinji i tyre ishte kthyer nga emigrimi e kanë gjetur në një servis.

Një nga vëllezërit iu është afruar 20 vjeçarit me iniciale K. P., duke e goditur me grusht. Më pas 25-vjeçari e ka kërcënuar me armë dhe ka qëlluar një herë me pistoletë.

Por uniformat blu, sapo kanë marrë njoftimin për konfliktin që po ndodhte në lagjen nr. 17/1, kanë ndërhyrë duke bërë të mundur parandalimin e përshkallëzimit të konfliktit.

Uniformat blu arrestuan në flagrancë 32-vjeçarin, ndërsa u shpall në kërkim i vëllai që posedonte edhe pistoletën, i cili sapo ka parë Policinë është larguar me shpejtësi.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit