-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Beleri: Rama s’ka oreks për negociata, në shtator dal nga burgu

Kryesoret

Dje dha dorëheqjen kryetarja e komanduar e bashkisë Himarë, Blerina Bala. Sot kryetari i zgjedhur i bashkisë së Himarës, Fredi Beleri nga burgu deklaron qëllimi i tij është që të mbrojë të drejtat e minoritetit në Shqipëri.

“Nëse zgjidhem eurodeputet do bëj të njëjtën gjë, do mbroj të drejtat e minoritetit, por nga një pozicion tjetër” tha ai.

Por çfarë do të ndodhë nëse ai zgjidhet eurodeputet? “Nuk ka asnjë dispozitë përkatëse në ligjin shqiptar”. Beleri u shpreh se “gjykata e apelit pritet që të ulë dënimin”. Në çdo rast, theksoi ai, nëse dënimi mbetet i njëjtë, ai do të lirohet deri në fund të shtatorit.

Beleri vlerësoi se çështja e tij do të shkojë deri në fund, duke thënë se “nuk e sheh që Rama të ketë oreks për negociata”.

Ai tha se nëse shpallet i pafajshëm dhe ligji e lejon, do të pretendojë sërish të marrë kryetarin e bashkisë Himarë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit