-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Parlament dhe protestë! Opozita tregon forcën, Rama miraton komisionet

Kryesoret

Protestë dhe parlament. Ditën e sotme do të zhvillohet seanca e radhës plenare. Brenda sallës opozita ka kërkuar mocion me debat për dokumentarin e RAI3 që thotë se “Shqipëria është narkoshtet”. Jashtë do të ketë protestë. Opozita ka thirrur tubim.

Policia e Shtetit ka marrë disa masa organizative dhe operacionale për garantimin e rendit publik dhe sigurisë gjatë zhvillimit të tubimit. Në rendin e ditës së seancës janë disa pika me tyre ngritja e dy komisioneve.

Përbërja e Komisionit të Posaçëm për Dezinformimin
1. Erjon Braçe kryetar (PS)
2. Etilda Gjonaj sekretare (PS)
3. Bledar Çuçi anëtar (PS)
4. Pandeli Majko anëtar (PS)
5. Mimi Kodheli anëtare (PS)
6. Enslemvera Zake anëtare (PS)
7. anëtar/e (PD)
8. anëtar/e (PD)
9. anëtar/e (PD)
10. Mesila Doda anëtare (Demokraci dhe Integrim)
11. Fatmir Mediu anëtar (Aleanca për Ndryshim)

 

Përbërja e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion
1. Fatmir Xhafaj kryetar (PS)
2. Klotida Bushka anëtare (PS)
3. Eduard Shalsi anëtar (PS)
4. Etilda Gjonaj anëtare (PS)
5. Evis Kushi anëtare (PS)
6. Toni Gogu anëtar (PS)
7. Jorida Tabaku anëtare (PD)
8. Dhurata Tyli anëtare (PD)
9. Sorina Kote anëtare (PD)
10. Flutura Açka anëtare (PD)
11. anëtar (PD)

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit