-sidi education-spot_img
31.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

“Pa bërë gëk-mëk”, Boçi: Policët do të punojnë 3 muajt e verës

Kryesoret

Nënkryetari i Partisë Demokratike Luçiano Boçi me anë të një postimi ka folur për efektivët e policisë.

Boçi shprehet se drejtoria e policisë i ka detyruar të gjithë efektivët të nënshkruajnë deklaratën ku duhet të pranojnë ‘pa bërë gëk-mëk’ që të punojnë edhe 3 muajt e verës me 12 orë në ditë pa të drejtë ankimimi.

“Kjo deklaratë e detyruar është ligjërisht jo korrekte, moralisht e poshtër dhe politikisht provokuese. Por frika e policëve është e madhe sepse refuzimi i nënshkrimit është baraz me largim nga puna”, shkruan Boçi.

Më tej ai shtoi se “Seriali Narcos në Shqipëri është i gjatë e vazhdon me shumë të panjohura, e vendi e roli i policisë është themelor. Ai kalon dhe NARCOS -in e Netflix. Madje duke konkurruar nga serial-gjatësia me Skllavja Izaura-n e dikurshme”.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit