-sidi education-spot_img
25.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Belgjika mposht Rumaninë dhe merr fitoren e parë

Kryesoret

Belgjika ka triumfuar 2-0 ndaj Rumanisë, në ndeshjen e vlefshme për Europianin.

Një gol në secilën pjesë mjaftoi që djemtë e Domenico Tedesco, të “blindonin” fitoren.

Pas këtij rezultati, Belgjika ngjitet në vendin e dytë të Grupit E, me 3 pikë, po aq sa Rumania e vendit të parë, por me një gol avantazh më negativ.

Ndërkaq, në sfidat e radhës dhe të fundit të fazës së grupeve, “Djajtë” do të përballen me Ukrainën, ndërsa Rumania do të ketë përballë Sllovakinë.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img
uEFA EURO 2024 GERMANYspot_img

Lajmet e fundit